مدل پنجره دوجداره | بررسی انواع پنجره های دوجداره

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مزایایی که یک پنجره دوجداره دارد تنها محدود به مواردی همچون اتلاف انرژی نیست. باید ابتدا تعیین کنید کدام پنجره دوجداره مناسب منزل شماست؟ این امر در زیبایی معماری داخلی منزلتان بسیار تاثیر گدار است. امروزه به دلیل کاربردی بودن پنجره های دوجداره در انواع مختلفی ساخته شده و با کفیت مرغوب روانه بازار می شوند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به شما زیباترین پنجره های دوجداره را معرفی کنیم.

انواع مدل های پنجره های دوجداره

پنجره دوجدره ثابت

ارزان ترین مدل پنجره دوجداره پنحره دوجداره ثابت است. این پنجره به دلیل سادگی پرکاربرد ترین مدل پنجره دوجداره به حساب میاید. سیستم باز و بسته شدن در این پنجره ها ساده است و در اگثر ساختمان ها قابل نصب است.

پنجره دوجداره دو لنگه باز شو

یکی از انوا پنجره های دولگه باز شو پنجره دوجداره فرانسوی است. در پنجره های دولنگه باز شو معمولا هر دولنگه دستگیره جداگانه دارد و مکانیزم باز و بسته شدن هر لنگه از پنجره مستقل از هم است. بر خلاف پنجره های دوجداره فرانسوی که تنها یکی از لنگه ها دارای دستگیره می باشد. و هر دو لنگه پنجره باهم باز و بسته می شود.

پنجره دو جداره دو حالته

پنجره دوجداره دوحاله همانطور که از اسم آن پیداست در دو حالت مختلف باز و بسته می شوند. این پنجره ها نسبت به حالت قبل از سیستم پیشرفته تری برخوردار هستند و در دو جهت افقی و عمودی، بر روی دو محور افقی و عمودی با یک دستگیره باز شود.

 

پنجره دوجداره آکاردئونی

زمانی که عرض پنجره زیاد باشد و از سه لنگه تجاوز کند، از این نوع پنجره ها استفاده می شود. به همین دلیل بیشتر در بالکن و تراس مورد استفاده قرار می گیرد. پنجره آکاردئونی علاوه بر کاربرد از جلوه بسیار زیبایی بررخوردار است.

پنجره دو جداره فولکس واگنی

این پنجره ها به دلیل کارایی خاصی که در هنکام باز و بسته شدن دارند، قیمت بالاتری نسبت به سایر پنجره های دوجداره دارند. سیستم باز و بسته شدن آن ها به صورتی است فضایی را اشغال نخواهند کرد و در هنگام باز شدن همه لنگه ها بر روی یک لنگه باز می شوند. از آن جایی که باز و بسته شدن این پنجره ها بیشتر شبیه به درب ماشین فولکس واگن است به این نام معروف شده است.

پنجره دو جداره کشویی

سیستم پنجره های دوجداره کشویی مانند پنجره های ثابت است با این تفاورتکه هر دولنگه برروی ریل جابه جا می شوند. از مزیت های این پنجره می توان به این مورد اشاره کرد که جایی از فضای خانه را اشغال نمی کنند و مزاحمتی برای پرده ها ندارند.

پنجره دو جداره کلنگی

پنجره های کانگی به پنجره های گفته می شود که از پایین یا بالا و یا حتی یک زاویه تعیین شده باز و بسته می شود. کاربرد آن ها بیشتر در سرویس بهداشتی و حمام و یا داخل راهرو هاست. این پنجره ها به سمت بیرون یا داخل باز می شوند. در آن ها ابعاد پنجره اهمیت چندانی ندارد.

پنجره دو جداره مدرن( دایره ای خلیجی و کمانی )

پنجره های دایره ای دوجداره به دلیل کاربرد های خاص در معماری منازل محدودند و کاربرد کمتری نسبت به انواع پنجره دوجداره دارند. مکانیزم باز شدن این پنجره ها متفاوت است. پنحره ها خلیجی نیز در پذیرایی برای ویو بیشتر نصب می شود. پنجره دوجداره خلیجی از ترکیب پنجره های باز شد و ثابتت پدید آمده اند. پنجره دوجداره کمانی کاربردی مشابه پنجره های خلیجی دراند با این تفاوت که از تکنولوژی پیشرفته تری استفاده می کند. این پنجره ها از افق دارای قوس هستند و جلوه زیبایی به ساختمان می بخشند.

پانوشت: پنجره دوجداره ثابت , پنجره دوجداره فرانسوی , پنجره دوجداره دولنگه باز شو , پنجره دوجداره کمانی , پنجره دوجداره خلیجی , پنجره دوجداره دوحالته , پنجره دوجداره آکاردئونی , پنجره دوجداره کشویی , پنجره کلنگی , انواع پنجره دوجداره , پنجره دوجداره فولکس واگنی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفده =